Chirurg naczyniowy Warszawa

Co chirurg naczyniowy robi dla twojego ciała

Specjalista naczyniowy robi znacznie więcej niż tylko operację. Specjalista naczyniowy upewnia się, że pacjenci z różnymi problemami naczyniowymi rozumieją i znają wszystkie dostępne opcje.

Na ogół chirurg wykonuje tylko jeden rodzaj operacji – operację serca – chociaż niektórzy lekarze wykonują inne rodzaje operacji. Na przykład pacjent może przejść angioplastykę, a następnie otrzymać drobną procedurę zwaną stentem, w której naczynie zostaje uszczelnione. Ten ostatni rodzaj operacji nie wymaga od pacjenta pozostania w szpitalu po zabiegu. W przypadku angioplastyki pacjent może od razu opuścić szpital i udać się do domu, natomiast pacjent poddawany zabiegowi stentowania może przebywać w szpitalu minimum dwa tygodnie.

Po zabiegu, w zależności od zabiegu, pacjent może przebywać w szpitalu przez kilka dni. W tym czasie lekarz lub pielęgniarka będą monitorować ciśnienie krwi, tętno i poziom tlenu. Jeśli ciśnienie krwi wzrośnie lub spadnie, lekarz może chcieć https://chirurg-naczyniowy.warszawa.pl/cennik/ zbadać pacjenta pod kątem zatrzymania akcji serca. W niektórych przypadkach operacja serca może nie być konieczna. Pacjent może jednak zostać skierowany do kardiologa na dalsze monitorowanie.

Innym zabiegiem wykonywanym przez specjalistę naczyniowego jest perikardiektomia, podczas której chirurg usuwa serce z klatki piersiowej pacjenta, co nazywa się perikardiektomią. Ta procedura jest zwykle wykonywana jako część operacji przeszczepu serca. Po zabiegu pacjent może potrzebować pozostać w szpitalu przez kilka dni, a także kilka tygodni, w zależności od rodzaju operacji serca.

Bardziej powszechną procedurą, którą może wykonać specjalista naczyniowy, jest założenie stentu kroczowego. Obejmuje to umieszczenie w kroczu urządzenia w kształcie balonu. W tym celu lekarz wprowadza kaniulę do tętnicy, a następnie przepycha ją przez krocze. Balonowe urządzenie rozszerza się, gdy przechodzi przez tętnicę, tworząc próżnię, która odciąga krew z otrzewnej.

Po umieszczeniu stentu kroczowego pacjent może być zmuszony do pozostania w szpitalu przez kilka dni, a także kilka tygodni, w zależności od rodzaju operacji. W szpitalu lekarz wykona testy diagnostyczne, takie jak tomografia komputerowa, w celu określenia stanu osierdzia i ustalenia, czy konieczne jest założenie stentu kroczowego.

Specjalista naczyniowy musi wykonać kilka zabiegów i zwykle wykonuje więcej niż jeden zabieg w tym samym czasie. Wykwalifikowany specjalista naczyniowy zawsze będzie ściśle współpracował z pacjentem, a nawet może z nim współdziałać, aby pomóc mu w zaplanowaniu operacji w celu zminimalizowania urazów serca i ciała.

Specjalista naczyniowy może również wykonać zabieg zwany zabiegiem nasieniowodu, podczas którego chirurg usuwa staw krzyżowo-biodrowy lub staw nogi. Jest to również procedura polegająca na użyciu kaniuli. W tej procedurze chirurg naczyniowy wprowadza kaniulę do stawu. Staw, który znajduje się na górze kości udowej, może zostać uszkodzony, powodując ograniczenie przepływu krwi do nogi.

Chirurg naczyniowy wykonuje również zabieg zwany kanałem korzeniowym, podczas którego lekarz usuwa część układu nerwowego. {układ nerwowy i osłonka mielinowa. {s. Ta procedura jest powszechnie stosowana u pacjentów, którzy mają problemy z kontrolowaniem wypróżnień lub połykaniem.

W większości przypadków pacjent przebywa na sali operacyjnej przez kilka godzin, ale czasami nie śpi przez jakiś czas, ponieważ wykonuje się szereg technik inwazyjnych. Na przykład zabieg nasieniowodu zwany rozwarstwieniem tętnicy jest wykonywany na sali operacyjnej w małym pokoju. Jeżeli zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, pacjent przez pewien czas pozostaje przytomny.

Po zabiegu inwazyjnym pacjent jest przez pewien czas monitorowany, a na nacięcia można nałożyć krople znieczulające. Po przebudzeniu pacjent może zostać poproszony o usiąść na specjalnym łóżku. Chirurg może również włożyć do nogi małe cewniki, aby dostarczyć płyny i składniki odżywcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *