Jak leczyć lokiec tenisisty

Znalezienie odpowiedniego leczenia łokcia tenisisty

Łokieć tenisisty to choroba tenisisty, która powoduje ból i obrzęk stawu podtrzymującego nadgarstek. Łokieć tenisisty może wystąpić nawet po niewielkim kontakcie z piłką. Kiedy ścięgna i mięśnie nadgarstka są zbyt rozciągnięte, w okolicy nadkłykcia bocznego (guzek kostny po zewnętrznej stronie stawu), w pobliżu kulki ścięgna, utworzą się małe łzy i stan zapalny.

Możesz dostać ten stan, jeśli nie możesz prawidłowo używać ręki z powodu łokcia tenisisty, zwłaszcza jeśli masz historię powtarzających się urazów. Możliwe jest rozwinięcie łokcia tenisisty z powodu powtarzającego się stresu spowodowanego nadmiernym użyciem nadgarstka, takim jak podnoszenie ciężaru podczas wykonywania tego; ciągłe stosowanie balsamu do rąk lub innego leczenia; lub nadmierne używanie nadgarstków podczas uprawiania sportu.

Głównymi objawami łokcia tenisisty są ból i obrzęk w środkowej części dłoni między kostkami, a ścięgna wokół piłki i nadgarstka mogą ulec obrzękowi. Możesz również doświadczyć niemożności poruszania kciukiem lub palcem serdecznym lewej ręki.

Najcięższe przypadki łokcia tenisisty wymagają operacji. Zazwyczaj lekarz usuwa ścięgno nadkłykcia bocznego i zakłada je na szynę. Chirurg może również zastosować krople steroidowe do stawu, aby zmniejszyć stan zapalny i ból. W zależności od stopnia Twojego stanu, lekarz może zalecić stosowanie leków przeciwzapalnych w celu złagodzenia objawów na czas zabiegu lub złagodzenia bólu.

Połączenie ćwiczeń, rozciągania i odpoczynku może być bardzo korzystne przy rozważaniu leczenia łokcia tenisisty. Lekarz może przepisać ćwiczenia wzmacniające mięśnie nadgarstka, aby nie osłabiały się tak łatwo, gdy uderzasz piłką lub innymi rzeczami. Ważne jest również, aby regularnie odpoczywać w stawie między ćwiczeniami, aby uniknąć dalszych uszkodzeń ścięgien i kaletek.

Inne opcje leczenia łokcia tenisisty obejmują noszenie rękawic ochronnych lub szyn na łokieć tenisisty lub fizjoterapię. Zostaniesz poproszony o wykonanie zalecanych ćwiczeń w ciągu pierwszych kilku tygodni leczenia.

Lekarz może zalecić stosowanie ciepła i lodu, aby zmniejszyć stan zapalny i ból. Może zasugerować użycie szyny do podparcia ścięgna i nadgarstka podczas poruszania ręką po jakiejkolwiek aktywności, a także w celu skrócenia czasu potrzebnego na wykonywanie ćwiczeń. Lekarz może również zalecić unikanie czynności, które mogą spowodować uszkodzenie stawu, w tym gry w tenisa.

Jeśli twój stan się pogorszy, lekarz może zalecić leczenie lub operację. Zależy to od historii choroby i objawów. W cięższych przypadkach można rozważyć operację. Twój lekarz omówi z Tobą, czy Twój przypadek jest cięższy niż inne osoby w tej samej sytuacji i czy konieczna jest operacja.

Podejmując decyzję o poddaniu się leczeniu chirurgicznemu, weź pod uwagę wyniki innych przypadków, takich jak Twoja. Należy pamiętać, że nie wszystkie osoby cierpiące na tę chorobę wymagają operacji.

Oprócz wszystkich tych środków ważne jest, aby spróbować leczyć uraz naturalnymi metodami, takimi jak masaż i ćwiczenia. Powinno to obejmować unikanie leczenia łokcia tenisisty i czynności obciążających ścięgna. Po zdiagnozowaniu tego schorzenia staraj się praktykować dobre nawyki, aby zapobiec dalszym urazom i bólom, takie jak trzymanie rąk z dala od łokcia i unikanie czynności, które pogarszają ścięgno.

Aby zapobiec nawrotowi tego stanu, postępuj zgodnie z instrukcjami lekarza, zmniejszając ból, na przykład zakładając szynę podczas gry w tenisa, unikając kontuzji łokcia, unikając powtarzających się ruchów i unikając czynności obciążających ścięgno oraz rozciągania i wzmacniania mięśnie. Aby złagodzić ból, możesz przyłożyć ciepło lub lód do dotkniętego obszaru, a także użyć szyny podczas gry. Jeśli po zabiegu odczuwasz ból, postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza, aby odpocząć i nie ruszać nadgarstkiem lub poruszać nim o co najmniej 30 stopni lub więcej w dowolnym kierunku.

Kiedy leczysz tę kontuzję, upewnij się, że nie nadwerężasz się, chodząc na siłownię lub zbyt dużo ćwicząc na siłowni. Nie podnoś też niczego ciężkiego i nie pozwól, aby ból powodował zbyt wiele powtórzeń. Należy starać się utrzymywać regularny harmonogram snu i unikać czynności obciążających ścięgna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *