Ostroga kości piętowej jak leczyć ?

Ostroga kości piętowej – co powinieneś wiedzieć

Ostroga piętowa (ostroga kostna, która wystaje z kości piętowej tuberosum) to niewielki wzrost kostny między kością piętową tuberosum (kością za piętą) a kością piętową, cienki występ kostny poniżej kości piętowej. Futra piętowe są zwykle wykrywane podczas badania rentgenowskiego, gdy wystaje ostroga piętowa. Ostroga piętowa znajduje się w pięcie lub może znajdować się poza piętą i między palcami.

Calcaella to łacińska nazwa kości piętowej, co oznacza „twardą kość”. Kość piętowa jest ważnym więzadłem stopy, a jej przyczepność do kości piętowej tuberosum zapewnia podparcie kości piętowej i wewnętrznej kości piętowej. Kość piętowa to w rzeczywistości narośl kostna, która tworzy się w kości piętowej tuberosum i nazywana jest ostrogą piętową. Zwykle znajduje się bardzo blisko kości piętowej tuberosum.

Ostroga piętowa może powodować ból, gdy wystaje, dlatego ważne jest, aby zbadać ją przez lekarza, gdy poczujesz ból lub podrażnienie w pięcie. Ostroga piętowa zwykle staje się zauważalna po ukończeniu czterech lat, chociaż może rozwinąć się w późniejszym życiu. Jeśli ostroga piętowa wystaje, prawdopodobnie spowoduje ból wokół pięty podczas chodzenia lub biegania. Ból może również promieniować w dół nogi i piętę. Ból może być silny i stały lub przerywany i łagodny.

Ból ostrogi piętowej może być podobny do ostrogi piętowej, ale nie jest tak silny. Zarówno bóle piętowe, jak i piętowe mogą być bardzo ostre, mrowienie lub kłucie. Niektóre ostrogi piętowe, zwane pododermatitis, mogą być bardzo bolesne i swędzące, dlatego konieczne jest leczenie ostrogi piętowej pododermatitis.

Wystającym ostrogom kości piętowej często towarzyszy obrzęk.

Ten obrzęk może mieć postać od lekkiego zaczerwienienia po zgrubiałą i stwardniałą skórę. Swędzenie, pieczenie i tkliwość to typowe objawy. W przypadku obrzęku i swędzenia należy skonsultować się z lekarzem.

Ostrogi piętowe zwykle nie powodują deformacji stopy, chociaż zdarzają się rzadkie przypadki, w których ostroga piętowa może spowodować https://bodymove.pl/ostroga-pietowa oddzielenie najbardziej zewnętrznej części kości piętowej. To oddzielenie może czasami powodować wady rozwojowe kości piętowej. W większości przypadków kość odrasta ponownie po okresie dojrzewania. Nazywa się to zmianą postcalcanear. W niektórych przypadkach kości mogą się rozdzielić w wieku dorosłym.

Lekarz będzie musiał wykonać pomiary kości piętowej i jej okolic, aby określić, jakiego rodzaju kości piętowej dotyczy. Lekarz najprawdopodobniej zastosuje technikę zwaną artrocentezą, aby zbadać kości piętowe. W przypadku artrocentezy lekarz wstrzykuje igłę do kości piętowej przez pachę, która wstrzykuje płyn do kości piętowej. Następnie kość piętowa ulegnie zapaleniu.

Ważne jest, aby upewnić się, że igła jest prawidłowo włożona, aby igła nie wbiła się zbyt głęboko. Na przykład podczas wbijania igły pod skórę dziecka igła może wysunąć się z ciała, gdy jest zbyt głęboka. Artrocenteza nie wymaga znieczulenia, a jej wyniki nie są trwałe. Jednak należy pobrać próbkę krwi, aby określić, czy stan można leczyć, czy nie. Leczenie może obejmować leki, fizjoterapię, zabieg chirurgiczny lub kombinację obu.

Ostrogi piętowe mogą być leczone przez samego lekarza, za pomocą miejscowego kremu lub podczas operacji. Te zabiegi nazywane są opcjami chirurgicznymi. Operacja polega na usunięciu kości piętowej i otaczającej tkanki. Odbywa się to w znieczuleniu ogólnym, a rana goi się w miejscu usunięcia tkanki. Większość lekarzy używa do operacji skalpela, ale niektórzy lekarze używają również laserów i innych narzędzi chirurgicznych.

Chociaż operacja często kończy się sukcesem w tej sytuacji, operacja może również pozostawić blizny. Po operacji pacjent będzie musiał radzić sobie z bólem, który może być dość silny. Niektórzy pacjenci zgłaszają przewlekły ból, podczas gdy inni odczuwają tylko umiarkowany ból.

Jeśli odczuwasz ból stopy i deformację, które Twoim zdaniem mogą być związane z ostrogą kości piętowej, skonsultuj się z lekarzem. Może istnieć podstawowy problem, który należy rozwiązać przed wykonaniem operacji. Twój lekarz powie ci, czy operacja jest właściwym sposobem leczenia twojego stanu. Nie ma lekarstwa na ostrogę piętową, ale są sposoby, aby ją złagodzić i zapobiec jej wystąpieniu w przyszłości. Podczas leczenia kości piętowej możesz poprawić jakość swojego życia i zapobiec dodatkowym problemom, takim jak powikłania lub blizny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *