Wkładki ortopedyczne na haluksy Kraków

Przeszkadzają Ci haluksy? Stanowisz kłopoty z chodzeniem? Są chwile, iż nie potrafisz sprawić nawet kilku kroków bez bólu? Jeżeli tu trafiłaś to znaczy, że szukasz rozwiązania tego skomplikowanego problemu. Na pewno kierowała się już co do rożnych metod leczenia haluksów. Wiesz, że palucha koślawego nie odda się wyleczyć żadnymi maściami, okładami, czy lekami doustnymi. Istnieje ale dużo pozytywne rozwiązanie w ramach leczenia zachowawczenia – indywidualne wkładki na haluksy.

Haluksy – przyczyny powstawania

Gdy szybko zostało wspomniane powyżej przyczyną haluksów jest płaskostopie poprzeczne. Stopa powinna budować się na pięcie oraz I również V głowie kości śródstopia – zapewnia to dobry rozkład nacisków na tło. Tyle teorii. W praktyce ale znacznie zwłaszcza ten program nacisków jest zaburzony. Owszem, jednym z punktów podparcia pozostaje pięta, jednak zamiast podparcia na I osobie kości śródstopia nacisk jest podzielony na wszelkie kości śródstopia. Jesteśmy wówczas do podejmowania z wypłaszczenem się łuku poprzecznego stopy, co prowadzi dolegliwościami bólowymi w końcu przodostopia, pieczeniem, zakładaniem się bolesnych odcisków. Z czasem może dojść do powstawania tzw. paluchów koślawych, czyli haluksów. Chodzenie staje się poważnie utrudnione, a zwyczajne, codzienne prac nastręczają wielu problemów. Ból towarzyszy praktycznie codziennie, można wręcz napisać, że trwa on na wszystkim kroku. To szkoli, że sama deformacja jaką jest płaskostopie poprzeczne potrafi dać wielu wielkich problemów i znacznie obniżyć jakość bycia. Kto jest bolesne haluksy ten wie, o co nam chodzi, prawda?

Płaskostopie poprzeczne – haluksy

Wiązaniu się haluksów sprzyjają nawyki takie jak np. postępowanie w butach na wysokim obcasie. Znacznie rzadziej haluksy są efektem genetyki, czyli dziedziczone, jednak te się zdarzają.

Płaskostopie poprzeczne – obrazy i diagnoza

By zdiagnozować haluksy nie potrzeba specjalistycznej aparatury, w obrębie są one zupełnie widoczne „gołym okiem”. Gorzej sytuacja robi z płaskostopiem poprzecznym. Te objawy, które powinny skłonić Cię do wizyty u lekarza to przede wszystkim pieczenie w przodostopiu, nawracające odciski od ściany podeszwowej no i ból, jaki może występować nie wyłącznie w stopach, ale jednocześnie w zasięgu kostek, czy kolan. Zdarza się, że zaburzenia w biomechanice chodu rzutują w innych latach na miejsce bioder, czy te pracę kręgosłupa, dlatego lepiej zahamować deformacje w obrębie stóp przed ich wyniki dotkną innych partii ciała. Skoro nie jesteś też haluksów, ale podejrzewasz u siebie płaskostopie poprzeczne to obowiązkowo powinnaś wykonać badanie podoskopowe. Wytwarza się je na indywidualnym urządzeniu, np. macie podiometrycznej, która dobrze ocenia rozłożenie nacisków. Wiadomo dokładnie, w jakich miejscach stopa jest przeciążona, i w jakich niedociążona. Taka wiedza pozwala później na przygotowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych, dostosowanych do stóp pacjenta, które skorygują rozkład wpływów na założenie i poprawią komfort chodzenia.

Wkładki na haluksy i płaskostopie poprzeczne

Wkładki ortopedyczne na haluksy robi się podobną metodą co wkładki na płaskostopie poprzeczne – projektem jest po prostu podniesienie łuku poprzecznego stopy. Efekt? Zmniejszenie bólu w terenie przodostopia i palucha koślawego, https://wkladki-ortopedyczne-krakow.pl/ i co za tym chodzi ogólna poprawa komfortu przenoszenia się. Wkładki na haluksy i płaskostopie poprzeczne to i świetne zabezpieczenie przed wiązaniem się odcisków na skalach. Zastanawiasz się gdzie drzemie skuteczność? Takie wkładki ortopedyczne doposaża się w tzw. pelotę, której zadaniem jest zwiększenie łuku poprzecznego stopy – chodzi o to, by stopa budowała się na trzech wspomnianych wcześniej punktach podparcia. Do swego gabinetu często trafiają pacjentki, które zastanawiają się nad operacją haluksów. Gdy zaś powracają do nas po paru miesiącach systematycznego noszenia indywidualnych wkładek na haluksy temat operacji przestaje być. Można więc napisać, że bardzo wymodelowane wkładki na haluksy mogą uratować pacjenta przed interwencją chirurgiczną i żmudną rehabilitacją.

Wkładki ortopedyczne w 30 minut!

Tak dlatego, jeśli doskwierają Ci bóle przodostopia, pieczenie i pamiętasz dość nawracających odcisków to powinnaś poważnie rozważyć indywidualne wkładki na haluksy. To chyba najidealniejsze wyjście w ramach leczenia zachowawczego. Nie pozbędziesz się haluksów – nie wizualnie, jednak choroby będą o dużo młodsze, a normalne chodzenie na powrót bycie się możliwe. Z czasem zapomnisz, iż w ogóle masz paluchy koślawe. Umów się na wizytę podczas której odbędziemy precyzyjne badanie podoskopowe i dokładnie sprawdzimy jak u Ciebie układa się rozkład nacisków na założenie. Potem wymodelujemy indywidualne wkładki ortopedyczne przystosowane do Twoich stóp, a wszystko w około 30 minut. Wszystko w jakimś miejscu, na ostatniej jedynej wizycie. Korzystne rozwiązanie, prawda? Że chcesz prawidłowo funkcjonować, bez bólu to płacimy do bliskiej pracowni przy ul. Szlak 12 w Krakowie. Wkładkami na haluksy modelowanymi sam możemy posłużyć także Tobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *