Wskazówki, jak radzić sobie z trądzikiem

Jeśli jesteś jednym z tych pechowych ludzi,

którzy regularnie dostają zry, musisz to przeczytać. Nie ma znaczenia, jaki jest twój wiek, ponieważ trądzik nie rozróżnia między młodymi a starymi, jednak możemy pomóc Ci uzyskać czystą skórę.

Najważniejszą rzeczą do rozważenia jest dieta. Twoje ciało nie jest w stanie odpowiednio oprzeć się bakteriom, wirusom i innym infekcjom, kiedy spożywasz dużo produktów spożywczych o niskiej wartości odżywczej, takich jak słodycze, chipsy ziemniaczane i inne śmieciowe jedzenie. Zamiast tego jedz więcej owoców i warzyw i zmniejsz ilość spożywanego cukru. W ten sposób otrzymujesz wszystkie potrzebne witaminy i składniki odżywcze.

Woda jest jedynym napojem, który naprawdę może zaspokoić pragnienie. Napoje zawierające kofeinę, takie jak kawa i napoje gazowane, mogą ugasić pragnienie, ale mają znaczące wady zdrowotne. Jeśli znudzi Ci się woda, dodaj dietę do soków, aby nieco urozmaicić. Domowy sok jest idealny, ponieważ jest zdrowy i bogaty w składniki odżywcze.

Jednym z wartych obejrzenia dodatków jest Maca. Substancja ta, najczęściej spożywana w postaci proszku, naturalnie tworzy równowagę w ciele bez nieprzyjemnych skutków ubocznych. Zbadaj go uważnie i, jeśli to konieczne, dodawaj go do diety stopniowo, aż znajdziesz optymalną dawkę dla swoich potrzeb dietetycznych.

Używanie silnych chemikaliów na skórze jest zdecydowanie nie-nie.

Mają one tendencję do wysychania skóry i wywoływania podrażnień, które spotęgują problem. Spróbuj użyć środków czyszczących oznaczonych jako „delikatne” i „hipoalergiczne”, które są przeznaczone specjalnie dla skóry wrażliwej.

Czosnek to świetny sposób na leczenie trądziku, jeśli poradzisz sobie z silnym zapachem, który działa leczniczo na skórę. Zmiażdż jeden lub dwa ząbki czosnku za pomocą prasy do czosnku. Następnie weź zmiażdżony czosnek i delikatnie wetrzyj go w najbardziej dotknięte partie twarzy. Zawsze trzymaj substancję z dala od oczu. To może trochę kłuć, ale nie martw się. Poczekaj pięć minut, a następnie dokładnie oczyść i osusz skórę.

Jeśli szukasz sposobu na zaciśnięcie porów, możesz wybrać naturalną zieloną glinką maskę. Glina dobrze pochłania olej na skórze. Należy pozostawić maskę do wyschnięcia i całkowicie ją przepłukać. Kolejnym krokiem, który musisz zrobić, jest osuszenie twarzy. Na koniec pamiętaj, aby usunąć resztki gliny za pomocą bawełnianej kulki nasiąkniętej oczaru wirginijskiego.

Inną rzeczą, która ma negatywny wpływ na zdrowie twojej skóry, jest stres. Wysoki poziom stresu lub stres trwający przez długi czas jest szkodliwy dla zdrowia w ogóle. To również zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku. Zmniejszając stres, pomożesz Twojej skórze pozostać bez skazy i zachować zdrowy wygląd.

Twoja skóra powinna zacząć się oczyszczać, jeśli zastosujesz te sugestie w rutynowej pielęgnacji skóry. Staraj się mieć codzienną rutynę, aby poprawić swoją skórę. Mycie skóry co najmniej dwa razy dziennie, oprócz cotygodniowego nakładania maski i czosnku, pomoże uzyskać promienną skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *